IT szektor / Medior / Észak-Pest

A cégről

A gyógyszeripar és szoftverfejlesztés határmezsgyéjén tevékenykedő magyar cég speciális komplex informatikai rendszerek fejlesztésével és működtetésével foglalkozik. A stabil, nemzetközi hátterű vállalat egy körülbelül száz fős szervezet, melyet az egymással remekül kooperáló szervezeti egységek, támogató vezetők és barátságos munkahelyi légkör jellemez. A Covid alatt bejáratott és azóta is jól működő hibrid működést megőrizték, így a heti több nap home office lehetőséget továbbra is biztosítják munkavállalóik számára.

A pozícióról

A leendő IT üzleti elemző kolléga az innovatív üzletfejlesztéssel foglalkozó csapatot fogja erősíteni. A pozíciót elsősorban a fejlesztői oldal támogatásának igénye hívta életre, így olyan pályázók élveznek előnyt, akik mélységében is látják műszaki oldalról a fejlesztéseket, és műszaki szempontból a lehető legpontosabban tudják megfogalmazni a user story-kat. Tulajdonképpen egy kommunikációban erős rendszerszervezőt keresünk. Ha rendelkezel tehát kellő szoftverfejlesztői affinitással vagy a szoftverfejlesztésből továbblépni szándékozó fejlesztő vagy, esetleg rendszerszervezőként szívesen kipróbálnál egy izgalmas területet, ez egy érdekes lehetőség lehet számodra.

A konkrét feladatokról

  • az ügyfelek igényeinek, problémáinak megértése, elemzése, ebből részletes üzleti elemzés készítése
  • az ügyféllel közösen kialakított megoldásból epic és user story szintű specifikációk írása
  • te leszel az, aki az elejétől a végéig kíséri a projektet, aki folyamatosan képben van, és hidat képez az ügyfél és a fejlesztésen dolgozó kollégák között
  • részvétel a leszállításra került megoldás tesztelésében, minőségbiztosításában
  • felhasználói leírás elkészítése az ügyfél számára, valamint szükség esetén kapcsolódó új belső folyamatok kialakítása, dokumentációja
  • részvétel egyéb szoftverfejlesztési projektekben, ahol ugyan nem te viseled az üzleti elemzői sapkát, de szakértőként számítanak a meglátásaidra
  • a szakterületedhez kapcsolódó képzések szervezése, az oktatásban való aktív részvétel

Eséllyel pályázhatsz, ha

  • felsőfokú IT vagy gazdasági végzettséggel rendelkezel
  • legalább 3 év szoftverfejlesztésben szerzett üzleti elemzői, esetleg fejlesztői tapasztalatod van
  • ismered / jártas vagy az alábbiakban (és/vagy relációban):
  • követelmény specifikációk, PRD, és funkcionális, FSD, specifikációk készítése
  • UML vagy BPMN modellezés
  • logikai és fizikai rendszer dokumentációk ismerete (REST API, SOAP XSD)
  • API teszteszközök ismerete (Postman, SoapUI)
  • erős SQL ismeret (T-SQL előny)
  • logikai adatmodell kialakítása
  • RDBMS (MS SQL előny) tervezés
  • interfész és UI felület (Figma előny) tervezés
  • GiT verzió kezelő használata (ez csak előny)
  • rendszer architektúrák (SOA, Microservice)
    Tehát tudod, hogyan működnek az egyes rendszerek, tudod olvasni a kódokat, de például kódolni nem kell feltétlenül tudnod.
  • ismered a szoftverfejlesztési módszertanokat, kiváltképp az agilis módszertani gyakorlatokat
  • angolul tárgyalási szinten beszélsz
  • proaktív, kiváló problémamegoldó, önjáró és határozott személyiségként ismernek
  • átlagon felüli kommunikációs képesség jellemez; elég karakán vagy ahhoz, hogy tudod képviselni a saját és csapatod álláspontját, de mindezt kulturáltan, asszertíven teszed
  • az ügyfélorientált hozzáállás szükségességét nyilván nem kell magyarázni 🙂
  • tudsz rendszerben, strukturáltan gondolkodni
  • csak pontos, igényes munkát szeretsz kiadni a kezeid közül

Beszélgessünk, ha

  • szeretnél egy nemzetközi hátterű magyar cég nélkülözhetetlen tagja lenni
  • szeretnél tevőlegesen részt venni a gyógyszeripari informatika jövőjének és jelenének formálásában
  • szereted az emberléptékű vállalatokat, ahol még mindenki ismeri egymást és a kellemes munkahelyi légkör nem csak egy üres frázis
  • szereted, ha egy cég gyorsan reagál a változó környezetre és megoldásfókusszal működik
  • szeretsz bevonó vezetőkkel dolgozni, akikkel jó együtt ötletelni
  • ki nem állhatod, hogy a munkád egy képzeletbeli dobozban zajlik, aminek nem látsz át a falán, és szeretnéd végre megtapasztalni a fáradozásod valódi hozzáadott értékét
  • szeretnél olyan munkáltatót, akinél az elvégzett munka számít, nem pedig az, hogy mennyi időt töltesz a munkahelyen